House of night rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House of night rpg

House of night rpg

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Vampir Edebiyatı Sınıfı

+4
Sorcha Adriana Pesadilla
Shou Shuichi
Damien Maslin
Stevie Rae Johnson
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Stevie Rae Johnson
Yüksek Rahibe
Stevie Rae Johnson

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue100/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (100/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue500/500Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (500/500)
Sağlık:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue100/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (100/100)

Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty
MesajKonu: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeC.tesi Ekim 10, 2009 11:44 pm

Vampir Edebiyatı dersi Prof. Damien Maslin tarafından burada verilir.
RP IN !
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeÇarş. Ocak 13, 2010 10:29 pm

Hızla sınıfa girerken ardımdan kapıyı kapattım. Onlarca yeni yüz... Pekala, bende onlar için yeni bir yüzdüm, fakat bunun bir önemi yok. Herneyse. Hafifçe boğazımı temizleyerek[ Hafifçe dedim... 'ıhım ıhım...' gibi... ] ve söze başladım.

"Evet çocuklar,ben Damien Maslin. Beni saygıdan kusur etmediğiniz müddetçei istediğiniz şekilde çağırabilirsiniz. Ve bundan sonraki dönemlerde vampir edebiyatı derslerinizde size ben eşlik edeceğim. Nasıl biri olduğumu anlatmama gerek yok, yakında beni gayet tanıyacağınızdan eminim zatem.Şimdi zaman kaybetmeden derse dönüp kitaba şöyle bir göz atalım. Evet, herkes kitaplarının 76. sayfasını açsın bakalım."

Sayfa hışırtıları eşliğinde yerime oturarak sınıfıma baktım. Sonra gözüm eski sırama kaydı. Ah, bunan vazgeçmeliyim! Herneyse, en son kişide sayfayı bulunca bende önümde açık olan kitabı altından tek elimle tutarak ayağa kalktım. Boşta olan elimi kaburgalarımın bittiği yerden başlayıp diğer dirseğime kadar sarmıştım. Sınıfın dikkatini toplayınca Dracula'nın bir bölümünü okumaya başladım.

"Gecenin yaratıkları, şeytanın evlatları yalnızlıklarını yüzyıllar boyunca yaşamak zorundalar ...

Gecenin ölümsüzleri son derece güzel , çekici ama aynı ölçüde acımasız katiller....

Onlar bir folklör ürünü , mitler aynı zamanda yüzlerce yıldır var olan insanın ölümsüzlük özlemine adanmış gecenin zavallı seksi ve güzel çocukları , güçlü avcıları ...."

Bazı ağzı açık bana bakan öğrencilerime sessiz bir iç çekerek açıklamaya koyuldum.

"1897 yılında İrlanda'lı yazar Bram Stoker bu ilk Dracula romanını yazarken sanırım kitabının bir kült olacağını ve üzerine onlarca kitap yazılıp, sinema filmlerinin çevrilerek yazdığı eserin bir efsaneye dönüşeceğini hiç düşünmemişti.

Bram stoker bu ilk kitabını yazarken ağırlıklı olarak Osmanlı tarihinden de çok iyi tanıdığımız III. Vlad Tepesh ( Kazıklı Voyvoda ) dan etkilenmiştir. 17. ve 18 . yüzyıllarda kilisenin bağnaz tutumu , savaşlar beraberinde yaşanan acımasız cinayetler ve hastalıklar neticesinde Avrupa 'da başlayan vampir miti ilk defa bu sayede ete kemiğe bürünmüş olarak Bram Stoker 'in kaleminden bize ulaşır.

...

Vampir miti başlangıcı 1600 lü yıllar ve hala devam eden bir mit. İnsanoğlunun kendinden yarattığı acımasızlığı ve arzularından yoğurmuş olduğu bir mit. Bu gün hala bir çok filme ve romana konu olmaya devam ediyor. Güç, seks ve ölümsüzlük....."

Evet. Bunu nasıl açıklayacağımı bende bilmiyorum.

"Bu vampir miti denilen olay, çocuklar, varlığımızın belkide bağnazlar tarafından hoş görülmemesi yüzünden, hakkımızda ileri geri konuşulanlardır diyebiliriz.

Kırmızı vampirler hariç, kimse güneşe çıkınca yanmıyor ve acıkmıyor... Ve biz insanlara göre aşırı duyarlı varlıklar olduğumuz için, fazla ışık gözlerimizi acıtıyor. Gecenin sadeliği ve berraklığı, bizim için en iyisi olduğu için saatlerimiz insanlarınkinden farklı. Herneyse, bu konular başka derslerde anlatılmalı. Bizi şu anda ilgilendiren şey, Dracula.. Vampirler hakkında bir roman. Konusu aynen şöyledir;

Dracula ya da vampir ; ismi her ne olursa olsun ölümsüzlüğünün beraberinde yüzyıllar boyunca sürecek yanlızğınının bilincindedir ve birazda bu nedenle insan ırkının zayıflığı, bir kelebeğinki gibi kısa süren hayatı için verdiği beyhude çaba ona cazip gelir.

İnsanın tüm zayıflıklarının yanında umuduna aşıktır çünkü. Güçlüdür güçlü olmasına ama sonsuz hayatında hiç bir çağın ruhunu taşımaz o vampir Lestat 'ın dediği gibi , inancı yoktur dolayısıyla umudu da yoktur. Ancak yinede insani zamanlarından kalma sevme duygusuna ve sevilme ihtiyacına sahiptir özünde yanlız kalma korkusundan dolayı. Bir o kadar sahiplenici ve acımasızdır sevme duygusuda.

Aşık olduğu kişiyi hem narinliği tüm insanlığı zavallılığı ile almak isterken diğer yandan da kısa sürecek ömrünün onu tatmin etmiyeceğinin bilincinde sonsuz yaşam öpücüğünü sunar içinde birikmiş yüzlerce yıllık ihtirası ile. Neticede bir avcıdır o ve avı ise tüm insani duygulardır aslında arzulardır. Belkide bu nedenle hep yakışıklı genç ve seksidir..."

Ben dersi anlatırken öğrenciler tamamen bana kulak kesilmişti ve bu hoşuma gitmemişte değildi. Dahası, kelime dağarcığımla onları zorlasamda hepsinin gözleri ışıl ışıldı. Gülümsedim.

Ahh ahhh... Erin ve Shaunee burada olsaydı da şuncaacık çocukların hepsine aynı anda anlattığımı ve onlarında anladığını görüpte, bir kelimenin anlamını defalarca özel olarak anlattığımı hatırlayıp yüksek sesle homurdansalar. Ve utanıp kızararak bana çıkışıp, kelime dağarcığı oyunumun *sözde oyun* onları ne kadar bunalttığını söyleseler.. Yemin ederim, bunu bile özledim...

outr: Biraz hazırlık yapıp öyle yazdımda.. Meeh, sanırım uzun oldu.. Neyse, gomen^^"[her kim okuyorsa tabii...].
Shou Shuichi

Shou Shuichi

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue55/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (55/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue86/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (86/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeÇarş. Ocak 13, 2010 11:52 pm

out: saçmalamayın lütfen uzun rpler daha güzeldir. ama renkler cidden gözümü yoruyor. Rica etsem(elbette sizi zorlamıyor veya üstünlük taslamıyorum. sadece bir rica...) biraz daha koyu renkler kullanır mısınız? gri, mavi gibi..
in:
Beynim Keiko ile dolu rüyalarda, kulağım ise hocanın anlattıklarındaydı. Yıllar boyu aynı şeyleri yaptığım için artık bir yandan dersi dinleyebiliyor, bir yandan da hâyâl kurabiliyorum. Profesör bir çok söz sanatı kullansa da ben artık düşünürken bile edebiyatın nimetlerinden yararlandığım için pek zorluk çekmiyorum. Ancak sınıftaki açık ağızlar ordusuna bakılırsa pek bir şey anlayabilen yok. Tabii eminim ki dersin sonlarına doğru onlar da buna alışacaklar.

Dersin konusu Dracula. Bir efsane olması beklenirken bir klasa dönüşen ve bizim hakkımızda insanların yanlış fikirlere sahip olmasını sağlayan ilk kahraman. Elbette benim bildiğim kadarıyla öyle.

Dracula'nın doymak bilmez sevgi açlığı, onu insanların sevgilerini sömürmeye itmiş zamanla. Yalnızlık fobisi onu acımasız ama bir o kadar da nazik bir canavara dönüşürken olayları ağırdan almış. İnsancıl arzuların bir vampir bedeninin sonsuz yaşamında şekillenip büyümesi, ve tabii ki tehlikeli bir hâl alması. Yıllar boyu Dracula'nın arzularına yenik düşerek suçlu koltuğunda oturduğunu mu, yoksa kaderin arzulara rol dağıttığı bir sonsuzlukta mağdur durumunda olduğu mu düşünmüşümdür. Kendimi çoğu kez onun yerine koymuş, ama kendi duygularımda[Keiko olan aşkımdan bahsediyorum] boğulup işin içinden çıkamamıştım. Kimseye de bu konu hakkındaki karmaşamı anlatamamış; kendi kendime susturmuştum merakımı. Ancak şimdi bahsi açılınca yine ortaya çıkmıştı bu ele avuca sığmaz merak duygum. Lanet olsun ki çok meraklıyım. Kendimle başım dertte...

out2: oh my gosh! çok kısa oldu T_T
http://gece-evi-rpg.turkforumpro.com/forum.htm
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeCuma Ocak 15, 2010 12:30 am

Dersten kopuk bir halde, kitaba dalmış olan yakışıklı bir öğrencimin yanına giderek daha yüksek sesle kitabı okumamla birden ürpermesine neden oldum. Hafifçe gülümseyerek devam ederken, sayfayı çevirdiğimizi farketmeyen öğrencimin üstünden hafifçe eğilerek omzunun üstünden bir sayfa çevirdim ve gülümsedim. Bu şirin asyalı çocuk, önceden benim oturduğum yerde oturuyordu.Ağırlığımı bir aağıma vererek diğer ayağıma arkasuna attım ve bir kolumu çocuğun omzuna yaslayarak diğer elimle tuttuğum kitabı göz hizama getirip okumaya devam ettim. Dracula'nın şehveti'ni okurkenöğrencilerin sessiz kalması hoşuma gitmişti. Yerimden hiç kıpırdamadan dersi anlatırken, omzuna yaslanmamdan rahatsız olmamıştı sanırım asyalı çocuk... Dur bi bakayım? Yok canım, rahatsız olmamıştır... Dur bi bakayım? Ne kadar sevimli bir çocuk öyle...
Shou Shuichi

Shou Shuichi

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue55/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (55/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue86/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (86/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeCuma Ocak 15, 2010 1:05 am

Acaba Dracula hiç onca kadının canını acıttığı için pişman olmuş mudur? Bence kalbini söküp atmanın daha iyi olduğunu düşünmüştür. Ben, Keiko'yu asla ama asla incitemem. Ve onun kanını içtiğim için[ ki hâlâ nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. ayrıca bundan zevk almış olmam kendimden tiksinmeme sebep oluyor o ayrı mesele] kendimi asla affetmeyeceğim. Ne kadar da iğrenç bir adamım ben böyle? Keiko'nun o narin boynuna nasıl geçirdim ben dişlerimi? Tüm dişlerim kırılsaydı daha iyi hissede-

"VE DRACULA....!!!"

Birden yerimde sıçramama neden olan bu ses hemen yanımda olan[ne ara geldi bu buraya yahu?] profesörden gelmişti. Gözlerimle sayfayı inceliyordum profesörün okuduğu sayfayı bulabilmek için. Ahh nerde bu ya? Profesörün eli omzumun üstünden kitabıma uzanmış ve sayfayı değiştirmişti. Evet, pekala... Omzuma yaslanıp ağırlığını bana yüklemesine belki[bu kelimenin altını çiziyorum!] katlanabilirdim ama buradan [yani tam dibimden!] ayrılmaya niyeti yokmuş gibi görünmesi yetmiyormuş gibi bir de bana iyice yaklaşıp bana bakıyordu ikide bir. Resmen benim özel bölgeme girmişti! ‘Keiko!!! Gel beni kurtar şu adamdan. Bu adamın gay olduğunu kaç kez birinci tekil şahıslı cümlelerden duydum biliyor musun?Gel ve “Hey! Bu çocuğun kalbinin bir sahibi var. Hadi naş!” de lütfen.’ Diye haykırmak istedim bir an ama elbette ki dişlerimi birbirine sımsıkı kenetlediğim için [ve bunu çaktırmamak için fevkalade bir çaba harcadığım için] bir şey diyemedim. Ve aslına bakarsanız, pek yemedi. Ancak gerçekten sabrım gittikçe tükeniyor, Keiko’nun adını haykırma arzum [ki bu arzu daha çok onu özlememden ileri geliyor] ve şu adamdan bir an önce uzaklaşma isteğim artıyor.
Ve sanırım Bay(an??) Maslin benim rahatsız olduğumu anlamamıştı. Yoksa hemen uzaklaşırdı değil mi? Ah bu adam bana kesinlikle çok yakın! Eğer bu durumda bana çok yakın olan kişi Keiko olsaydı [şu durumda olduğu gibi] rahatsız olmamdan kaynaklanan bir kızarıklık yerine kocaman bir öpücükle karşılardım onu. Hey… Sakın bu adam bana göz dikmiş olmasın? Ov… Başım büyük dertte demektir o zaman. Lanet olsun! Bu adam birine [GAY OLMAYAN BİRİNE!] bu kadar yakın olmaması gerektiğini bilmiyor mu?
Acaba Keiko’ya bu kadar yakın olsaydı ne yapardım? ‘Hopss adamım onun başı bağlı!’ mı derdim yoksa gay olduğu için gönül rahatlığıyla onları yalnız bırakabilir miydim? Im… Hiç sanmıyorum. Bir gay olsaydım bile [ ki böyle bir şey asla olmadı ve olmayacak!] Keiko’yu gördüğüm anda ‘normal’e dönerdim eminim ki. Pekala adama bakma Shou. Adama bakma. Kitaba odaklan. Derste olduğunu unutma. Sınıf ortamında bulunduğun sürece ‘güvendesin.’ Ah evet. Ders bittiği anda bu sınıftan uzaklaşacağım…
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeCuma Ocak 15, 2010 1:20 am

Sanırım omzuna yaslanmamdan dolayı kızarmıştı çocuk. Ahahahahhah... Bir kahkaha atıp ' Senin adın ne bakayım, şirin şey? ' demeyi düşünmüyordum tabii ama, dersten sonra onunla özel olarak konuşmam gerektiği için doğal olarak adınıda öğrenmem gerekecekti.

Neden sonra zil çaldığında, kolumla beraber ayağa kalkan çocuğu omzumla aşağı doğru çekerek oturtmaya çalıştım amabana soran gözlerle bakınca iç geçirerek elimi omzuna atıp onunu oturttum. Önündeki sıraya ters oturarak ona döndüm ve;
"Öncelikle, adını öğrenmek istiyorum.". cevabımı alınca devam ettim. "Pekala Shou, derste hayal alemindeymişsin gibi görünüyor. Eğer hep böyleysen seninle işimiz var demektir. Aslında bu yüzden senin eğitmenin olmak istiyorum, çünkü eskiden bende burada okudum ve seni gayet iyi anlıyorum."
diyerek kolunu sıktım. Eğer kabul ederse danışmanı olacaktım. Yani tüm hayatından haberim olacak ve ona doğruyu gösterebilecektim. Böylesi, onun için daha iyiydi...
Shou Shuichi

Shou Shuichi

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeCuma Ocak 15, 2010 1:31 am

Dışarıdan gelen melodi sesi bende "Ziiilll!!" diye bağırma isteği uyandırmıştı. Ama merak etmeyin. Bağırmadım. Daha doğrusu bağıramadım. Çünkü Profesör beni kaldırmamaya kararlıydı. Beni tekrar oturtmuş ve önümdeki sıraya oturarak bana dönmüştü. Evet evet geliyor, şimdi tam sırası;
LANET OLSUN!

"Pekala Shou, derste hayal alemindeymişsin gibi görünüyor. Eğer hep böyleysen seninle işimiz var demektir. Aslında bu yüzden senin eğitmenin olmak istiyorum, çünkü eskiden bende burada okudum ve seni gayet iyi anlıyorum."

Moron, ifadesiz ve hiç bir anlamayan bir ifadeyle koca ve kaba bir "Ha?" çektikten sonra profesörün dediklerini idrak edebildim ve bu sefer anladığımı belirten bir "Haaa...." çektim. Evet, tam bir yontma gibi çıkıyordu sesim. Ama kimin umrunda?

Şimdi... Mantıklı olmak gerekirse, bunu kabul etmeliyim. Ne de olsa[hatta gay de olsa] o bir profesör ve 'Bu fırsat kaçmaz!' havalarında olmamı bekliyor sanırım. Ama kuşkularım[ki şu durumda gayet normal] aklımı kurcalıyor. Zaten o kadar çok olay oldu ki şuncacık zamanda ben de anlayamıyorum neler olup bittiğini. Şu sıralarda bir büyüğün öğütlerine ihtiyacım olacak elbet. Ki Profesör Maslin bana gayet yakın ve samimi[ hem de olması gerekenden kat be kat daha yakın ve samimi] davranıyor. Belki sırdaş olabilirim onunla ha? Şunca senedir hiç arkadaş edinmedim açıkçası. Yatağımın altına sakladığım onca günlüğe anlattım her şeyimi. Ama ne yazık ki günlükler bana tavsiye verip yol göstermiyor... Ayrıca Sookie'ye olanlar[hâlâ hatırladıkça Keiko için endişelenmeme neden oluyor]ve Keiko'nun bayılması falan... Onu şu malum 'kötülüklerden' koruyabilmek için bir yetişkinin bana göz kulak olması.

"Ah, sevinirim Profesör Maslin. "
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeCuma Ocak 15, 2010 1:55 am

"Ah, sevinirim Profesör Maslin. "

Shou'nun bu tepkisine hayret etmekten çok, sevinerek "Harika!" dedim ve tuttuğum kolunu serbest bıraktım. Evet, bu durumu Z'ye haber verip artık Shou'nun danışmanı olduğumu bildirmeden önce Shou'ya baktım. Gerçekten çok derin bakışları vardı bu çocuğun. Aklı ise kim bilir nerededir? Gerçi hava aracılığıyla bunu öğrenebiliridim,ama hayır! Bunu danışmanı olduğum birine yapmama gerek yok, nasıl olsa bana herşeyi anlatması gerek ki, ona istediği konuda yardımcı olabileyim. Geldiğim Gece Evi'nde ki sorunlu çocuktan sonra bu çaylağın hiçte öyle olmadığını sanıyorum. Daha çok...Hhmmm... İçine kapanık görünüyor. Evet, sanırım doğru kelime bu.

Sıcak bir gülümsemeyle gözlerimi onun gözlerine diktim ve" İstediğin konuda benimle konuşabilirsin. Ve diğer profesörlerden farklı olduğumu unutma. Ben senin danışmanınım ve yaptığın ya da düşündüğün şeyler için seni cezalandırmak gibi bir niyetim yok, amacım sana istediğin her konuda yardımcı olabilmek. Ne olursa olsun..." dedim. Son cümleyi üstüne basa basa ve vurgulayarak söylemiştim. Sesimin samimi çıkmasına özen gösteriyordum. Eveti çoğu anlamda diğer profesörlerden farklıydım. Olaylara daha duygusal yönünden bakabiliyorum ve buda homo olmamdan kaynaklanıyor. Ayrıca bundan dolayı, her zaman iyi bir dinleyici ve yorumlayıcıyımdır. En azından isteyenler için. İstenmediği halde insanlara öğüt verem[dostça] onları sıkıyor sanırım. Herneyse. Onlard doğruyu görsün o zaman.

Kafamı toparlamaya çalışarak;" Eeee? Eğer sormak istediğin bir şey yoksa dersine geç kalmanı istemem." diyerek gülümsedim. Zil çalmadan bir sorusu varsa hemen sorup düşünmem için bana yeterli bir zaman bırakabilirdi. Ama eğer yoksa, diğer dersine veya gitmesi gereken her neresiyse oraya gitmesi için onu serbest bırakacaktım. Canını sıkan birşeyler varsa ona yardım etmeye elimden geldiğince çabalayarak sorunun kaynağını bulup beraberce yenebileceğimiz umuduyla Shou'ya bakıyordum. Bu kadar şirin ve yakışıklı bir çocuğun bu kadar içine kapanık olması çok tuhaf doğrusu...
Sorcha Adriana Pesadilla

Sorcha Adriana Pesadilla

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue58/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (58/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue94/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (94/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 3:33 pm

Zilin kulakları tırmalayan sesi yine duyulmuştu. Dersime geç kalmak istemezdim. Edebiyat sınıfına girdiğimde oturacak yer bulmak benim için fazla sorun olmayacaktı.Zaten ben nereye oturursam yanımdakiler kalkıp gideceklerdi.Ve yine yanlız oturacaktım.Sınıfa neredeyse gelmiştim.Ama beynim kaçıp gitmemi söylüyordu.Dışarıdan görünüşümün aptal olduğunun farkındaydım.Kapının kenarında dikilmiş içeriye bakıyordum.Derin bir nefes aldım ve içeriye sonunda adımımı atabildim.Çekingen değildim.Ama korkuyordum.Yeni arkadaşlar, yeni kültürler beni hep korkutmuştur.Ama bugün şansım yaver gitmişti.En arkada boş bir sıra vardı.Evet benim kesinlikle şanslı günümdü.Koşar adımlarla en arka sıraya geçtim.Umarım fark edilmezdim.Çevreme göz gezdirdim.Tek kızıl saçlı bendim! Eminim profesör sınıfa adımını attığı anda fark edecekti.Evet şans bana gülümsüyordu ama g*tüyle.Sinirlerim gerilince hep böyle küfür ederdim.Çok güzel bir özellik değil.Ama kendimi tutamıyorum.
Profesör içeriye gülümseyerek girdi.Elindekileri masasına bıraktı ve bize döndü.Hiç ders işleyecek zamanımda değildim.Ama dinlemeliydim.Belki vampir edebiyatı normalinden daha ilgi çekiciydi.Dinlemeden bilemezdim.Ama kafamda hep başka şeyler vardı.Nasıl konsantre olabilirdim ki! Hiç kolay değil, hem de hiç.Tekrar sınıfa döndü ve...Tanrım beni fark etti.Ama fark etmemesi için doğuştan görememesi lazım.Saçlarımdan nefret ediyorum.Nefret nefret nefret! Yanıma geldi bende bakışlarımı önümdeki deftere çevirdim.Kesin beni azarlayacaktı. Ders dinlemediğim zamanlarda öğretmenler genelde yanıma gelip beni azarlarlar. Lütfen beni azarlamasın. Nyx senden tek ve son dileğim.Lütfen bana kızmasın.
profesör;

OUT:kısa oldu bu ya x(
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 5:17 pm

Yine kapıyı arkamdan ayağımla kapatıp kucağımdaki yığında kitapı masama bıraktım. Üstümdeki siyah trikoyu düzelttim ve kotumun cebine soktum ellerimi. Tam 'evet arkadaşlar..' diye başlıyordum ki derse en arkadaki bir kızı farkettim. Yanına doğru sakin adımlarla yürürken başını eğince uçuk kırmızı renginde saçları daha dikkat çekici olmuştu...

Elimi başına koyup saçlarına dokundum. Boya mıydı bu? Gülümseyerek 'Ne kadar kızarsanda saçların yanaklarından hep bir ton önde kalıyor...' diyerek güldüm. Daha doğrusu, sadece onun duyabileceği şekilde kıkırdadım. Sınıfta bu rengi burakın, koyu kızıl olan bile tek bir öğrenci-çaylak yoktu. Kafasını kaldırıp çekingence gülümserken bende ona bakıp gülümsedim. Çok temiz yüzlü, şirin bir çaylaktı bu. Kendini sınıftan bu kadar dışlamasına hayret etmiştim zaar. Bir zamanların Elliott'u gibi ölmesini istemem...

out: ÇOK KISA!
Zoey Redbird
Yüksek Rahibe
Zoey Redbird

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue500/500Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (500/500)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 7:42 pm

Out: Ah hadi amaaa! Gece Evi Tatilde ne dersi xD
http://houseofnight-rpg.vampire-legend.com
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 8:14 pm

Biz etüt veriyoruz! tatil yok! burası notları kötü olanların sınıfı belkim nerden biliosun Razz O kadar inaflıyımki kurtarma sınavı yapıcam bakxD
Zoey Redbird
Yüksek Rahibe
Zoey Redbird

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 8:18 pm

Out: Eheheh. Okumadım. Very Happy
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 8:27 pm

Bende yazmamıştım zaten yeni karar verdim Very Happy
Zoey Redbird
Yüksek Rahibe
Zoey Redbird

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 10:54 pm

out:Hmmmmm.... Not yükseltme ha? Neden bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler Damien? xD
Sorcha Adriana Pesadilla

Sorcha Adriana Pesadilla

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue58/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (58/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue94/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (94/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 2:26 pm

'Ne kadar kızarsanda saçların yanaklarından hep bir ton önde kalıyor...' Dedi profesör, ve sadece benim duyabileceğim bir şekilde güldü.Sonra yüzünün bulutlandığını görür gibi oldum.Çekingen bir tavırla 'Ne yazık ki.' dedim. Sonraki soruyu tahmin ediyordum Saçların boya mı? Keşke boya olsaydı. Ama doğal.Tekrar yumuşak adımlarla tahtaya doğru yürüdü.Tamam Sorcha bu sefer dikkatini topla.Odaklan...odaklan...Tanrım bugün havamda hiç değilim.Diye bir iç çektim.Ellerimi sıkıntıyla masanın üzerine koyup kenetledim.Sonun da etrafımı incelemeye karar verdim.Güzel bir sınıftı.Ve dolunayın ışığı pencerelerden sızıyordu.Hafif bir rüzgar açık pencerelerden geçerek tül perdeyi havalandırdı.Rüzgar, tül perdeyle dans ediyor gibiydi.Bazı böceklerin sesi bana sanki dışarıda caz yapan bir grup varmış hissi uyandırıyordu.Dolunayın ışığı ise mozaik cam desenlerin arasından geçerek oyun oynuyordu.İşte ben buydum.Küçük hayal dünyasında yaşayan bir kız.Gözlerim en uzak noktaya dalmıştı.Özlemle bakıyordum sonsuz karanlığa.Üstelik kendimi hiç olmadığım kadar özgür hissettiriyordu.Bu mükemmel bir duyguydu.Ama bu olağanüstü duygu Profesör yanıma gelene kadar sürmüştü.'Biraz dersi dinlemeye ne dersin?' diyerek bir uyarıda bulundu 'Özür dilerim efendim.' dedim mahçup bir şekilde.En sorun öğrenci olma yolunda rekora koşuyordum.Ama koşu bandında.Birden yaptığım bu iğrenç espriye ister istemez güldüm (!). Bütün sınıf bana döndü.Herkes sanki uzaylıymışım gibi bakıyordu.Profesörde dahil! 'Özür dilerim.Gerçekten özür dilerim.' dedim yaptıklarımdan bıkmış bir ifadeyle.Ama profesör kızmak yerine gülmeyi tercih etti. Bu profesörü sevmeye başladım.Bir kere çok güler yüzlü ve anlayışlı. Sonra hiç kızmıyor! Ben gece evini gerçekten sevmeye başladım!
Amy Innovia Ivanovic

Amy Innovia Ivanovic

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue50/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (50/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue85/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (85/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 9:03 pm

Vampire Edebiyatı sınıfının kapısına geldiğimde saate baktım. Dersin bitmesine tam 30 dakka vardı.

Geçte olsa girmeliyim dedim içimden ve kapıyı adeta kırıcakmış gibi çaldım ve kapı hışımla açtım. Profesör Damien "Girebilirsin dememe kalmadı zaten girdin." dedi kırmızı saçlı bir çaylağın yanından hafif gülümsemeye çalışarak "Özür dilerim efendim" dedim " Hoşgeldin Amy buyur sırana geç ve bir daha geç kalmamaya özen göster" dedi hafif azarlayan bir sesle " Tabii efendim bir dahakine daha erken gelmeye çalışırım " dedim ve yerime doğru yürümeye başladım.

" Çalışma erken gel.!" dedi hafif sesini yükselterek "Ahh bu adam bazen iyi birisi bazen çok kötü birisi olabiliyor "dedim içimden sizcede öyle değil mi ?? neyse ben profesörümü seviyorum iyi yada kötü...
Damien Maslin
Profesör
Damien Maslin

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 11:19 pm

Biraz ciddileşmeye çalıştıysamda olmadı işte.. Yapamadım. Öğrencilerimin davranışları ve kurdukları iletişim beni gülümsemekten alıkoyduramıyordu. Hafifçe boğazımı temizleyerek kollarımı kavuşturdum ve masama yönelip kitaplardan birini kaptım.

Konumuz, Shakespeare...

Sınıfın homurdanmalarına aldırmamaya çalıştım. Hmmm, bir rol yapsam edebiyatı daha iyi anlatabilir miydim acaba? Hızla tek elimin içindeki kitabı kapadığımda kalınlığından çıkan sesle öğrencilere irkilip bana baktılar. Kitabı hafifçe bileğimi bükerek masaya fırlatıp koşar adım fakat bir oyuncu gibi dınıfta dolaşırken Shakespeare'nin Romeo ve Juliet'inden alıntılar yağpıyordum..

Tüm göklerin en güzel yıldızlarından ikisi,
yalvarıyorlar onun gözlerine işleri olduğundan:
biz dönünceye dek siz parıldayın diye.
gözleri gökte olsaydı, yıldızlar da onun yüzünde;
utandırdı yıldızları yanaklarının parlaklığı.
gün ışığının kandili utandırdığı gibi tıpkı.
öyle parlak bir ışık çağlayanı olurdu ki gözleri gökte
gece bitti sanarak kuşlar cıvıldaşırdı.

Asaletim sadece aşkının tapınağına girdiğimde olacak içimde. Bir gün yıkılırsa bedenin başka ülkelerin çamurlu evlerinde: Bil ki bütün denizleri ayaklarına dökeceğim.Senin dudaklarınla, dudaklarım günahtan arındı.

Öyleyse ver bana günahımı geri.?
Savaşır gözlerimle gönlüm öldüresiye
Senin güzelliğinin ganimeti yüzünden:
Gözüm kovar gönlümü seni görmesin diye,
Gönlüm ister gözüme pay vermemek yüzünden.
Gönlüm bildirir senin orada yattığını
Öyle bir hücredeki giremez billur gözler;
Gözüm inkara kalkar gönlün anlattığını,
Güzel yüzünün ona sığındığını söyler.
Gönlü dinleyip karar vermek için toplanır
Düşünceler kurulu:soruşturur hakçası
Kurulun yargısıyla bir karara bağlanır
Seven gözün payıyla duyan gönlün parçası..

Şiddetle başlayan hazlar şiddetle son bulurlar.. Ölümleri olur zaferleri.. Öpüşürken yanıp tututşan ateşle barut gibi..'

Bu dizeleri söylerken kız öğrencilerimin kıkırdayıp erkek öğrencileriminse şaşırmış bir halde baktıklarını görüyordum. Sıraların arasında dolaşırken kimi çaylağın saçlarını okşuyor, kimi öğrencimin omzuna elimi atıyordum durduğum zamanlarda. Sözlerimi yine sınıfın tahtasının önünde tamamladığımda ellerimi iki yana doğru açmıştım. Hızla eğildikten sonra bile bile alkışlarını durdurmadım tabii.. Eh, edebiyat yaptık canım, olsun o kadar da..

Out: devamında ders anlatıcam Very Happy
AzaZeL Pagan

AzaZeL Pagan

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue60/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (60/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue87/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (87/100)
Sağlık:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue50/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (50/100)

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 10:17 pm

İşte günün en sevdiğim dersi Vampir Edebiyatı. Tabi dersten dolayı değil Prof. dolayı... Prof. Damien.. Bakışlarında kaybolduğum, gülüşüyle kendimi bile unuttuğum muhteşem Profesörüm... Sınıfa girince önlerde boş bir yer aradım. onu görmekte zorlanmayacağım bir yer. Ve duvar kenarında en dipte boş bir yer buldum. Tabi hemen yerimi aldım. Ve büyük bekleyişim başladı. Aslında çok uzun bir zaman geçmedi ama o bekleyiş bana bir ömür gibi geliyordu. Evvetttt işte sınıfa girdi. O büyüleyici benliğiyle sınıfın tam ortasında duruyordu. Tüm sınıfa Merhaba dedikten sonra bir an bana baktı gibime geldi. Ama tabi yanıldığımı sandığım anda işte tam o anda Merhaba AzaZeL deyip gülümsedikten sonra midemin kasıldığını ve yanaklarımın ateş aldığını hissettim. Dersi anlatmaya başladı. O ders anlatıyordu ama ben dersi dinlemek için hiç çaba göstermiyordum. Onun büyüsüne kapılıp sadece onun dersi anlatırken ki hareketlerine dikkat ediyordum. Ona bakmış olduğumu ve dersi dinlemiyor olmamı farketmiş olmalı ki Bir sorun mu var AzaZeL? dedi. Bir an ürperdim ve Hayır Efendim her şey yolunda dedim. Yine sıcacık bir gülümseme saçtı tüm sınıfa ve anlatmaya devam etti. Aşk sarhoşu olmak bu olsa gerek. Ne zil sesini ne de tüm sınıfın boşaldığını farketmemişim. Ve karşımda durmuş bana ne olduğunu anlamayan gözlerle bakan Prof. Damien'ı... Yemeğe gitmeyecek misin? demesiyle tekrar kendime gelince sınıfın boş olduğunu farkedip yine kıpkırmızı oldum. Şey.. Gidiyorum hemen Efendim dedim. ve çantamı kaptığım gibi sınıftan çıktım. Nasıl büyük bir aptal olduğumu farketmek için yavaş yavaş yemekhaneye doğru ilerledim...
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue70/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (70/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue96/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (96/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 8:51 pm

Sen dönüşümünü ne zaman tamamladın AzaZeL?
AzaZeL Pagan

AzaZeL Pagan

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue60/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (60/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue87/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (87/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 8:54 pm

değişimin ne kadar sürede tamamlanacağı belli olmuyor Nyx'in fikirlerini bilirsin..
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue70/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (70/100)
Vampir gücü:
Vampir Edebiyatı Sınıfı Left_bar_bleue96/100Vampir Edebiyatı Sınıfı Empty_bar_bleue  (96/100)
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 8:57 pm

Ha, tamam.. Demin %100 dü de ondan sormuştum...^^;
Zoey Redbird
Yüksek Rahibe
Zoey Redbird

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 8:58 pm

Ağğ şey bi dakka ben barları ekleyince düzenlemediğim şeylerde %100 oldu.
Şu ana kadar kimse dönüşüm tamamlamadı.
Keiko Kitagawa

Keiko Kitagawa

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 9:03 pm

Uhmmm, bu demek oluyor ki, AzaZeL, 'siz daha çok beklersiniz...' tongue tongue
Zoey Redbird
Yüksek Rahibe
Zoey Redbird

Kişi sayfası
Değişim:
Vampir gücü:
Sağlık:

MesajKonu: Geri: Vampir Edebiyatı Sınıfı   Vampir Edebiyatı Sınıfı I_icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 9:05 pm

Keiko?
Çok ayıp.
Sende çok bekleyebilirisin. xD

Vampir Edebiyatı Sınıfı
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Ahır~Binicilik Sınıfı
» Vampir Gücü Yükseltmek İçin
» Drama Sınıfı
» Eskrim Sınıfı